Wallидни налепници Wallидни налепници
Рецепти

  Идеи за вечера со компири, со месо, на тава, за гости. Брзи и лесни рецепти. Идеи за мелено вечера, пилешко. Идеи за здрава вечера. Брза и лесна вечера.

  Печена рапана

  Лебните рапани се исклучителна деликатес и кулинарско ремек-дело со минимална

  Слатки сусам тахини колачи

  Слатките сусами тахини колачи се екстремно вообичаени во Турција,

  Вкусна домашна Focaccia

  Фокаксија е еден вид леб што се поврзува

  Gумбир, мед и лимон - еликсир на здравјето

  Медът, джинджифилът и лимонът имат силно имуностимулиращо и антивирусно действие. На

  Јаболка од рози и пунџа за тесто

  Убава идеја за вкусен и лесен десерт од јаболка и

  Катаиф или кадаиф - вкусен арапски десерт

  Катаиф е името на многу популарен арапски десерт што личи на

  Компири со сланина, печурки и жолто сирење

  Тековниот рецепт за компири со сланина, печурки и жолто сирење во

  Пржени компири „торнадо“

  Оваа идеја покажува интересен начин на пржење помфрит

  Направете ароматични масла за различна храна

  Различните храни изискват различно овкусяване и ароматните зехтини, които всеки

  Чурос – традиционни испански толумбички

  Десертот наречен Churo / Churos е брз и лесен за правење

  Хачапури во Ајаријан

  Хачапури (грузински – ხაჭაპური от ხაჭო (хач) – „извара“ и

  Пилешко во конзерва за лименки

  Ова е оригинален пристап за правење вкусно пилешко

  Зрачеше ќофтиња во сланина

  Забавна идеја и лесен за подготвување рецепт од ќофтиња во

  Германецот Хефекранц или Хефезофф

  Hefekranz или Hefezopf (Писмо. Може да венее или плочка од.)

  Домашен украински козунак „Паска“

  Украинският обреден Великденски хляб се нарича „Паска“ (пасха, укр. паска).

  Домашен десерт од млеко

  Представяме ви идея за прготвянето на домашен млечен десерт, чиито

  Божиќна торта „елка“

  Ако сакате да бидете оригинални на празничната маса и да

  Изненадете со пилешко, печурки и жолто сирење во чиста кора

  Уникатен вкусен и оригинален рецепт за Арт Сенсес за комбинација

  Тиквички чамци

  Лесен рецепт за полнети тиквички во облик на чамци. Постојат различни

  Некои интересни начини да плетете тесто

  Ако одлучите да го изненадите семејството со жешки колачи или

  Печено пилешко на сол

  Ова е лесен, здрав и економичен рецепт за кој се наменети

  Артистична салата „Тигър“

  Уметничките појави во кујната имаат многу лица и претставена идеја

  Рози од тиква

  Ви претставуваме убава и оригинална идеја за украсување со рози

  Салата од темјанушки

  Превърнете трапезата в малка цветна градинка! Представяме ви оригинална идея за


   Translate »