Wallидни налепници Wallидни налепници
Туризам

  Екскурзии и туризам. Дестинации Убави одморалишта, хотели, вили, куќи, плажи. Спа и луксузно одморалиште. Одмори и патувања. Одмор плажи. Летни куќи и одморалишта. Луксузни хотели.

  КАРЛОВО - срцето на Бугарија

  Карлово, мало подбалканско гратче, лесно може да се нарече

  Синеморец - рај за плажа и авантура

  Сместено на Црното Море и на устието на реката Велека,

  Созопол - слики пред и сега

  Созопол е симболичен град на нашиот брег на Црното Море како духовен центар

  Напуштено рибарско село проголтано по природа

  Комплетно зелен и плашлив, без ехо на човечки стапки

  Албена - најчистото и неразвиено приморско одморалиште во Бугарија

  Албена е прекрасно приморско одморалиште, сместено на живописен и еколошки начин

  Анталија - бисер на турската ривиера

  Анталија се наоѓа во медитеранскиот залив со исто име како

  Убавина и шарм во Хајлигенбрун, Австрија

  Хајлигенбрун (Хајлигенбрун) е мала населба со површина од 800

  Неверојатната архитектура на Ентони Гауди

  Неверојатната архитектура на шпанскиот генијалец Антони Гауди до денес

  Паѓа Фотин

  Падот на Фотин е едно од многуте прекрасни места на планините Родопа

  Јапонска градина во Монако

  Јапонска градина во Монако (г. ЈАРДИН ЈАПОНАИС ДО МОНАКО)

  Градините на Изола Мадре

  Изола Мадре - Островот Изола Мадре,

  Убавината на Исола Бела

  Изола Бела (Исола Бела) е една

  Кирстенбосш Африканска ботаничка градина

  Националната ботаничка градина Кирстенбош во Јужна Африка има репутација на

  О, Шипка!

  РЕВИЦИ НА ХИЛ Иван Вазов, 11 август 1877 Ајде да носиме

  Магијата на Алзас

  Алзас е француска гранична област со Германија и Швајцарија,

  Времето во Метеора, Грција

  Метеора (Меτέωρα) - е еден од најголемите манастирски комплекси

  Буџетски хотели во Баварија, Германија

  Баварија е една од шеснаесетте сојузни држави на Германија. Годишно

  Машки хор во Калофер

  Како и секоја година на Водици, ќе се облекуваат и Калоферијци

  Храмот Света Петка Рок над Тран прави чуда

  Има еден во карпите над главниот пат во Тран

  Квебек - бисер на Канада

  Секојдневниот живот во Квебек предиспонира за забавен, мирен живот и наклонетост

  Буџетски хотели во Берген, Норвешка

  Берген, Норвешка Берген, Норвешка

  Величеството и убавината на француските Алпи

  Величествените врвови покриени со снег на француските Алпи се зачудувачки

  Берген, Норвешка - прекрасна слика

  Почнувајќи од величествените планини и познатите фјордови и

  Боровец

  Боровец, познат до средината на 20 век како Чамкорија, е


   Translate »