Кој може да биде совршен појадок или вечера ако имате различни, меѓусебно компатибилни производи, но немате идеја како да им послужите? Се разбира, лебот е одговор на многу прашања, а во овој случај пченичен леб може да биде добро решение. Презентираната идеја е со комбинација на леб, јајца, пушена шунка, компир салата, цреша домати, сирење, карамелизиран кромид, лук, путер, свеж коријандер, кој лесно може да се замени со магдонос.

Начин на подготовка: Исечете капаци од лебовите и излупете ја внатрешноста со лажица. Со омекнатото масло, ја подмачкувате внатрешноста и ја вкусувате. Наредете го полнењето во склопот на соодносот и комбинацијата и ставете ја во загреаната рерна 200. Во зависност од шпоретот, можете да готвите на вентилатор или со фолија, а 10 минути пред да завршите посипете со зелениот зачин, скршете едно јајце и испечете. Послужете и изненадете!
Гнезда на птици