Cmbëlsira e ëmbël e susamit tahini është jashtëzakonisht e zakonshme në Turqi, Greqi, Armeni (Armenisht - Թահինով Հաց, Greqisht - ταχινόπιττα ή τασιηνόπιττα, turqisht - tahinli çörek), dhe shumë vende të tjera si shisha akarinakushi / shakurinakurishnan / shakarina. , Arabe. شوريك). Opsionet për zbatim janë dhjetëra, dhe mijëra nuanca. Mund të punoni me miell të ndryshëm, maja ose miell tjetër, me yndyrna të ndryshme, mund të përdorni fara dhe arra të ndryshme, të cilat përveç spërkatjes, mund t’i vendosni në brumë, por gjëja kryesore në këtë recetë, e cila është gjithashtu paraardhësi i Kozunaks është tahini i susamit.

Produktet e kërkuara:

Rreth 500 gr miell i bardhë
1 tsp kripë
100 c Sheqer
Paketa 1 (7gr.) Maya dielli ose 20 gr. E freskët
180 ml. qumësht i freskët
1.5 lugë Mahleb *
3 vezë të mëdha në temperaturën e dhomës
60 g vaj në temperaturën e dhomës
Për mbushjen dhe spërkatjen:
60gr. vaj
1ch.ch. susam tahini
1-2ch.ch. sheqer
Ekstrakt vanilje ose vanilje, kanellë (opsionale)
Farat e susamit dhe / ose arrat e grimcuara - bajame, arra, fistikë

* Erëz jashtëzakonisht e njohur nga pema e qershisë Mahalebka e quajtur. Ka një aromë frutore-lulesh me aludime të vaniljes.
Metoda e përgatitjes:


Vendosni majanë në qumësht të ngrohtë me pak sheqer dhe miell dhe përzieni që të shpërndahet. Shtoni reçelin e erëzave dhe trazojeni përsëri. Lini mënjanë rreth 10-15 min. Vendosni sheqerin dhe kripën e miellit të copëtuar në një tas miksimi dhe i përzieni duke shtuar qumështin në maja, pastaj ndërsa akoma të trazoni, vendosni vezët. Vazhdoni të trazoni mirë dhe shtoni vajin (60g.) Derisa të përthithet plotësisht nga përzierja. Mund të shtoni pak miell ose qumësht sipas nevojës. Vendoseni në një tabelë me miell dhe gatuajeni tërësisht derisa të ndalojë ngjitjen - të paktën 10 min.Formoni një top, lyejeni me vaj dhe mbulojeni me një peshqir në një tas për rreth një orë ose derisa vëllimi të dyfishohet. Brumin mund ta ndani në disa topa. Tani keni dy qasje në punë.

Në rastin e parë, përhapeni me duart tuaja në një drejtkëndësh të hollë. Nëse ndaheni në topa, punoni në faza. Ziejeni brumin e përhapur me gjalpë, tahini me susam dhe spërkateni me sheqer vanilje, kanellë. Rrokullisni, shtrini dhe prerë sipas dëshirës në copa dhe bëni një tortë. Ju mund të formoni një kërmilli për të lënë ose shtrydhur, ose prerë në gjatësinë e mesme, si në idenë për Tufa estoneze, më pas thurni, spërkatni me sheqer, susam, arra, etj., lëreni të ziejë, më pas piqeni në furrë të paravendosur 180 ° C deri në kafe të artë.
Në rastin e dytë, pas shtrydhjes së parë, përhapeni brumin me gjalpin e mbetur dhe gjysmën e susam tahini dhe sheqerin, paloseni në pjesët 3-4 dhe lëreni të shtrydhni përsëri për rreth 60-90 min. Pasi ta keni përhapur, përhapeni përsëri me duar, lyeni me tahanin e mbetur, spërkatni sheqerin, vaniljen, kanellën, rrokulliset dhe rrokulliset si në rastin e parë.