Një ide argëtuese dhe një recetë e gatuar me qepë dhe proshutë e gatuar me qepë. Kjo qasje origjinale lejon gjithashtu shumë ndryshime në shijen dhe raportet e produkteve, si dhe metodën e trajtimit të nxehtësisë. Në këtë rast, përdoret mishi i grirë, por mbushja mund të jetë perime ose e kombinuar. Ka dhjetëra mundësi kur ka frymëzim dhe dëshirë për eksperimente kuzhinës.

Produktet e kërkuara:

Tigan të rrezatuar në proshutë
Disa koka të rrumbullakëta qepësh të vjetër
kufi
Kërpudha dhe majdanoz
Kripë, piper dhe qimnon për shije
Salcë BBQ - e gatshme ose e bërë në shtëpi
Feta proshutë
Pasta dhëmbësh për fiksim

Metoda e përgatitjes:

Qepët janë të dëshirueshme të jenë me madhësi të mesme, pasi madhësia e tyre përcakton gjithashtu diametrin e qofteve të mishit të gjelit. Do qepë pritet në gjysmë, zhvishem nga secila pjesë, dhe secila palë copa grupohet veç e veç. Kini kujdes që të ruani integritetin e thekave pasi ato do të jenë guaska e qofteve të mishit. Nëse dëshironi, mund të njomni thekon e qepës në ujë të holluar pak me limon me kripë dhe sheqer. Thekon më të vogla nga thelbi i qepës mund të copëtohen dhe grihen ose të lihen mënjanë. Shijoni grijmën, shtoni gjithashtu kërpudhat e prera dhe majdanozin, dhe disa nga salcat e Barbecue. Nëse keni preferenca të shijes për salcat e gatshme nga marka specifike mund të përdorni një, por gjithashtu mund të bëni vetë nëse dëshironi.
Salcë e shijshme e Barbecës përftohet duke përzier skuqur me pak sheqer kafe (derisa të karamelizohet) qepë të copëtuar ose qepura me salcë të imët dhe hudhër, së cilës i shtohet pak pastë domate, mjaltë, mustardë, salcë limoni, salcë soje, tabasco (salcë e nxehtë). , piper i zi dhe kripë, dhe kjo përzierje ziej në dendësinë e dëshiruar.
Nga mishi i aromatizuar, formohen topa, të vendosur midis dy gjysmave të qepëve dhe të mbështjellura me shirita proshutë dhe më pas të fiksuara me kruese dhëmbësh. Qepat e grira të marra në këtë mënyrë lyhen me salcë Barbecue dhe lihen rreth gjysmë ore, pastaj piqen në skarë ose në tigan të yndyrshëm me pak ujë.