Recetë unike e shijshme dhe origjinale e Artit Sense për një kombinim të kore të gatshme me mish pule, kërpudha, djathë të verdhë, domate, salcë bechamel dhe krem. Frymëzuar nga kryqëzimi i idesë së byrekut, pulës me kerri dhe lasagna, kjo ekstravaganzë e kuzhinës e aromave është një shembull i shkëlqyeshëm se si mund të kombinohen qasjet tradicionale ndaj kuzhinave të ndryshme për të krijuar një rezultat të mrekullueshëm. Gjithë sa duhet është dëshira, durimi, një frymë eksperimentale në kuzhinë dhe një majë e imagjinatës.

Produktet e kërkuara:

Surprizë me pulë, kërpudha dhe djathë të verdhë në lëvozhgë të imët

Surprizë me pulë, kërpudha dhe djathë të verdhë në lëvozhgë të imët

Për bazën:
Lëvorja e kthyer -10 copa. - rreth 300y.
Mishi i pulës me gjalpë (me lëkurë) - 600g.
Kërpudha - 400g.
Djathë - 400g.
Domate - 2-3pcs.
Kripë, piper i zi dhe i kuq, kerri, hudhra
Vaj - 30g.
Verë e bardhë - 100ml.
Vaj ose vaj ulliri - 2-3.l.
Për salcën e bechamelit: Gjalpë lopë - 50-60g.
Miell gruri - 2.l.
Qumësht i freskët - 500ml.
Kripë për shije
Për mbushjen: Krem kosi - 200g.
Qumësht i freskët - 200ml.
Vezë (të mëdha) - 3-4

Metoda e përgatitjes:

Përgatisim salcën e bechamelit duke e skuqur miellin lehtë me gjalpin e shkrirë dhe, me nxitje të vazhdueshme, shtojmë qumështin. Llokoçis derisa të trashet, sezonin me kripë dhe lëreni të ftohet. Nëse Bechamel i ftohtë është shumë i trashë, mund ta holloni në një konsistencë pa yndyrë me pak qumësht të freskët - për disa sekonda në sobë.

Pritini mishin e pulës me lëkurë dhe gjithashtu kërpudhat. Derdhni 1-2 në tigan të thellë. vaj ose vaj ulliri dhe skuqeni për 30 sekonda pulën me aromë kripe, 1h. piper i zi, 1h.l. kerri, 1h.l. hudhra të thata dhe 1.l. spec i kuq. Shtoni gjalpë dhe kërpudha, përzieni dhe hidhni verë të bardhë. Lëreni në nxehtësi të ulët për të avulluar lëngun dhe lini vetëm yndyrën.

Rrihni salcën e kosi me qumështin e freskët dhe vezët.
Grease një tepsi të thellë mirë dhe përhapni dy lëvozhga të imëta në fund, duke i palosur pak, por pa i thyer. Ndajini ato me bechamel 1 / 4, pulën e kërpudhave 1 / 3 dhe spërkatni me 50-60g. nga djathi i verdhë. Mbuloni me dy lëvozhga të reja dhe përsëritni mbushjen në të njëjtën renditje, më pas vendoseni me 1 / 4 nga veshja me kremin e vezëve. Mbuloni me dy lëvore të reja, bechamel, mish pule me kërpudha, djathë të verdhë dhe mbushje 1 / 4. Vendosini përsëri lëvozhgën, përhapni Bechamel-in e fundit mbi to dhe vendosni rondele me feta. Grini djathin dhe mbulojeni me dy lëvozhgat e fundit. Derdhni fort me shtresën e mbetur të kremës së vezëve për të mbuluar kore dhe kullojeni anash. Bluajeni djathin e verdhë të fundit dhe vendoseni në furrën e parangrohur të shkallës 180. Piqni për rreth 35 minuta - derisa kafe e artë, le të ftohet dhe shërbehet. Admiralitë janë të garantuara!