Komoditeti i shumë dhomave dhe zonave të dobishme në një shtëpi të mrekullueshme është një nga gjërat e para që vërejmë në këtë projekt të një shtëpie të bukur me një papafingo dhe pesë dhoma gjumi. Një sallë e gjerë hyrëse të çon në hollin, i cili lidh dhomat në katin e parë dhe shkallët me nivelin e dytë. Ana e majtë më e vogël e dyshemesë ndahet nga dy dhoma gjumi dhe një dhomë kazani midis tyre. Banjo është e vendosur pranë shkallëve në papafingo, dhe pastaj ata kalojnë në dhomën e ndenjes, e cila është e gjërë dhe mbulon një sipërfaqe prej gati 70 metrash katrorë, e cila mund të ndahet në tre - kuzhinë, dhomë ngrënie dhe dhomë të gjallë. Kuzhina ka një majë ishulli dhe dy mure të lehta me dritare qoshe dhe mund të ndahen nga pjesa tjetër e dhomës së ndenjes duke rrëshqitur dyert. Dhoma e ndenjes është e hapur në dy drejtime për në tarracën e madhe në formë L rreth shtëpisë dhe mbikëqyr kopshtin e bukur.

Në nivelin e papafingo, rreth hyrjes qendrore, ka tre dhoma gjumi më të mëdha dhe dy banjë. Dhoma gjumi me e madhe është afro 40sq.m. dhe ngjan me një studio, sepse ka edhe një qoshe me divan. Më i madhi tjetër, ka një tarracë të shkëlqyeshme në oborrin e shtëpisë, dhe më i vogli, i cili është pothuajse 20 metra katrorë, ka dollapin e vet. Nga një banjo ju kaloni në një vëllim papafingo pa dritë natyrale, e cila sigurohet për një dhomë lavanderi / tharje dhe hekurosjeje.
Shpërndarja e brendshme e shtëpisë:
Kati i parë:
Hyrja e parë - 1 m²; 9.74. holl + korridor - 2 m13.28; 3. shkallët - 3.21 m²; 4. banjë - 4.50 m5; 7.57. dhoma e bojlerit - 6m²; 13.78. dhoma gjumi - 7m²; 13.90. dhoma gjumi - 8m²; 14.08. dhomë ngrënie - 9 m15.18; 11. kuzhinë - 39.62 m²; XNUMX.ditë - XNUMXm²

Gjithsej: 134.86m²

Penthouse:
1. salla e hyrjes - 15.17 m2; 9.95. banjë - 3 m²; 13.11. larje dhe hekurosje - 4m²; 8.28. banjë - 5m²; 38.20. dhoma dhe dhoma gjumi - 6m²; 19.76. dhoma gjumi - 7 m²; 7.52. gardërobë - 8m²; 21.51. dhoma gjumi - 9m²; 2.28. terrace - XNUMXm².

Gjithsej: 135.78m²

burimi: PROEKTY-domov