Ngjitës të murit Ngjitës të murit
Mallrat e pjekura

  Receta të brumit. Mallrat e pjekura. Akesmbëlsira, pizzas, snacks, pies, burokratë.

  Sweetmbëlsira të ëmbla të susamit tahini

  Cmbëlsira e ëmbël e susamit tahini është jashtëzakonisht e zakonshme në Turqi,

  Fokaccia e shijshme shtëpiake

  Fokaccia është një lloj buke që shoqërohet

  Hachapuri në Ajarian

  Khachapuri (Gjeorgjisht - ხაჭაპური nga ხაჭო (hach) - "gjizë" dhe

  Pema e Krishtlindjes "Pema e Krishtlindjes"

  Nëse dëshironi të jeni origjinal në tryezën festive dhe po

  Surprizë me pulë, kërpudha dhe djathë të verdhë në lëvozhgë të imët

  Recetë unike e shijshme dhe origjinale e Artit Sense për kombinim

  Disa mënyra interesante për të thurur brumë

  Nëse vendosni të surprizoni familjen me ëmbëlsira të nxehta ose

  Bukë thurrje Zopf ose Züpfe zvicerane

  Bukë thurrje zvicerane (gjermanisht, në varësi të dialektit: Zopf ose

  Pica "Trëndafila"

  Ne do t'ju paraqesim një recetë interesante dhe të pazakontë për të shijshme

  Unaza e Mbretit

  "Unaza e Mbretit" ("Roscón de reyes" ose "rosca".

  Коледен хляб „Елхичка“

  Kjo është një ide artistike për formësimin e bukës së Krishtëlindjes

  Tufa me gëzof me gjalpë dhe djathë

  Ne ju paraqesim një recetë për muffins të butë, me aromë pambuku

  Лесна и много вкусна питка „Охлювчета“

  Kjo është një tortë shumë e lehtë dhe tepër e shijshme me të

  Pambuku ketu

  Bëni sa më shumë gëzofin, butë dhe aromatik për ju dhe tërë familjen

  Pambuku është i fryrë

  Bëni këtë të butë si një tortë pambuku dhe ju lutemi të gjithë familjes.

  Torte Bullgari

  Në rreshtat e mëposhtëm, ne do t'ju paraqesim një ide për dizajnimin

  Rollo Papardele me salcë, krem ​​dhe vezë Bolognese

  Papardelat janë një lloj makaronash italiane të gjera, të gjata dhe të sheshta

  Topa torte me djathë

  Prezantimi i një ideje për një tortë të lehtë për t’u bërë nga

  Лазаня – рецептата на Art Senses

  Това е изключително вкусна рецепта за Лазаня „Болонезе“ със сос

  Елзаска селска кухня – огнена питка, тарт фламбе или Flammkuchen

  Flammkuchen, fireball ose flakë e ashpër (në varësi të gjuhës)

  Mbëlsira shtëpi gaforre

  Kjo është një ide e gatimit në shtëpi

  Mini calzone me proshutë, djathë dhe salcë marinara

  Калцоне (ит. – Calzone) е вид затворена пица съдържаща шунка

  Tortë me petulla ruse në brumë - "Kurnik"

  Курник (от „курица“ – кокошка) е класическа руска празнична палачинкова

  Briosh i mrekullueshëm francez me ndikim Lindor

  Brioche është një pastë klasike franceze që është pasuruar me patëllxhani

  Pica me bukë të shpejtë, të lehtë dhe të shijshme

  Ky është një opsion i shpejtë, i lehtë dhe i shijshëm i picave


   Translate »