Ngjitës të murit Ngjitës të murit
Të pijë

  Receta për byrek. Të pijë Tortillas.

  Fokaccia e shijshme shtëpiake

  Fokaccia është një lloj buke që shoqërohet

  Pema e Krishtlindjes "Pema e Krishtlindjes"

  Nëse dëshironi të jeni origjinal në tryezën festive dhe po

  Surprizë me pulë, kërpudha dhe djathë të verdhë në lëvozhgë të imët

  Recetë unike e shijshme dhe origjinale e Artit Sense për kombinim

  Disa mënyra interesante për të thurur brumë

  Nëse vendosni të surprizoni familjen me ëmbëlsira të nxehta ose

  Bukë thurrje Zopf ose Züpfe zvicerane

  Bukë thurrje zvicerane (gjermanisht, në varësi të dialektit: Zopf ose

  Unaza e Mbretit

  "Unaza e Mbretit" ("Roscón de reyes" ose "rosca".

  Pema e Krishtlindjes "Pema e Krishtlindjes"

  Kjo është një ide artistike për formësimin e bukës së Krishtëlindjes

  Bukë kërmilli e lehtë dhe shumë e shijshme

  Kjo është një tortë shumë e lehtë dhe tepër e shijshme me të

  Pambuku ketu

  Bëni sa më shumë gëzofin, butë dhe aromatik për ju dhe tërë familjen

  Pambuku është i fryrë

  Bëni këtë të butë si një tortë pambuku dhe ju lutemi të gjithë familjes.

  Torte Bullgari

  Në rreshtat e mëposhtëm, ne do t'ju paraqesim një ide për dizajnimin

  Topa torte me djathë

  Prezantimi i një ideje për një tortë të lehtë për t’u bërë nga

  Kuzhina e vendit alsas - tortë zjarri, flakë e thekshme ose Flammkuchen

  Flammkuchen, fireball ose flakë e ashpër (në varësi të gjuhës)

  Mbëlsira shtëpi gaforre

  Kjo është një ide e gatimit në shtëpi

  Tortë me petulla ruse në brumë - "Kurnik"

  Kurnik (nga "pula" - pule) është një zbritje klasike ruse për pushime

  Briosh i mrekullueshëm francez me ndikim Lindor

  Brioche është një pastë klasike franceze që është pasuruar me patëllxhani

  Thurni byrek me mollë me kanellë

  Siç u sugjerua më parë, makaronat janë një lloj apotheoze

  Tortillat e përdredhura

  Mallrat e pjekura janë një nga sfidat e mëdha për krijuesit në

  Margarita - një tortë aromatik në formën e një lule

  Pohagata është bukë e bardhë, shpesh me simbolikë rituale që është

  Tortillë misri me mish dhe djathë

  Mallrat e pjekur mund të bëhen nga përbërje të ndryshme

  Cmbëlsira të thurura nga brumi "Hrushovi"

  Buka, pavarësisht nga forma e saj, merret si e mirëqenë dhe

  Tortë e thurur me fara lulekuqe "Sinbad's turban"

  Ka dhjetëra mënyra për të pjekur makarona, dhe artistike

  Bukë e ëmbël tradicionale hebreje Hala

  Hala (x) (hebraisht - חלה) është një bukë jashtëzakonisht e zakonshme e Pashkëve, e cila

  Tortë e thurur me spinaq

  Ideja është e ngjashme me tortën e thurur me çokollatë të përshkruar tashmë, por


   Translate »