Recetë për dimrin e preferuar të të gjithëve - Sallata Ropotamo.

Produktet e kërkuara për një dozë të vetme (rreth kavanoza të mëdha standarde 8):


Sallatë Ropotamo

Fasule kg 1
1 kavanoz i madh i turshive të konservuara
1 kavanoz i madh me speca të pjekur të konservuar
1 kavanoz i madh me pure domate të konservuar
1 kg karrota
1 kavanoz i madh me bizele të konservuara (opsionale)
Lidhje majdanozi 1-2
Marina

Vaj - 180 c
Uthull - 180 c
Sol - 40 c
Sheqeri - 50 c

Shënim: Në këtë rast, këto janë perime të bëra në shtëpi dhe patate pure, të cilat përgatiten sipas preferencës personale. Nëse vendosni të përdorni kanaçe të blera, ne nuk garantojmë shijen dhe cilësinë e rezultatit përfundimtar.

Metoda e përgatitjes:

Ne gatuajmë fasule dhe karrota veç e veç. Pritini karrota në kube, speca të pjekur dhe turshi, majdanoz.

Ngrohni vajin, uthullën, kripën dhe sheqerin në një çiban dhe mbajeni në furrë derisa kripa dhe sheqeri të jenë shkrirë. Hiqeni nga sobë për tu ftohur.

Ne përgatisim një enë me madhësi të përshtatshme dhe i përziejmë karrotat e gatuara, kastravecat e prera dhe specat, majdanozin dhe derdhim fasulet e gatuara në to. Në fund shtojmë një kavanoz me paste domate. Llokoçis dhe derdh në marinadën e ftohur. Përsëri, trazojmë butësisht. Lëreni të qëndrojë gjatë natës në të ftohtë për të përzier mirë aromat e përbërësve. Të nesërmen, në mëngjes, mbushim kavanoza dhe sterilizojmë. Kjo është ajo!

Sallatë Ropotamo

Sallatë Ropotamo