Ngjitës të murit Ngjitës të murit
turizëm

  Ekskursione dhe turizëm. Destinacionet. Vendpushime të bukura, hotele, vila, shtëpi, plazhe. Spa dhe vendpushim luksoz. Pushime dhe Udhëtime. Plazhet e pushimeve. Shtëpi verore dhe vendpushime. Hotele luksoze.

  KARLOVO - zemra e Bullgarisë

  Karlovo, një qytet i vogël nën-Ballkanik, mund të quhet lehtësisht

  Sinemorets - një parajsë për plazh dhe aventura

  E vendosur në Detin e Zi dhe në grykëderdhjen e lumit Veleka,

  Sozopol - foto më parë dhe tani

  Sozopol është një qytet emblematik në bregdetin tonë të Detit të Zi si një qendër shpirtërore

  Një fshat i braktisur peshkimi i gëlltitur nga natyra

  Plotësisht e gjelbër dhe drithëruese, pa asnjë jehonë të hapave të njeriut

  Albena - vendpushimi bregdetar më i pastër dhe i pazhvilluar në Bullgari

  Albena është një vendpushim i bukur bregdetar, i vendosur në një mënyrë piktoreske dhe ekologjike

  Antalia - perla e rivierës turke

  Antalia ndodhet në gjirin e Mesdheut me të njëjtin emër si

  Bukuri dhe bukuri në Heiligenbrunn, Austri

  Heiligenbrunn (Heiligenbrunn) është një vendbanim i vogël me një sipërfaqe prej 800

  Arkitektura e jashtëzakonshme e Anthony Gaudí

  Arkitektura e jashtëzakonshme e gjeniut spanjoll Antoni Gaudí deri më sot

  Fotin Falls

  Ujërat e Fotinit janë një nga vendet shumë të mrekullueshme në Malet Rodop

  Kopsht japonez në Monako

  Kopshti Japonez i Monakos (fr. JARDIN JAPONAIS DE MONACO)

  Kopshtet e Isola Madre

  Isola Madre (italisht: Isola Madre - Nëna ishull,

  Bukuroshja e Isola Bella

  Isola Bella (italisht - Isola Bella - Ishulli i bukur) është një

  Kirstenbosch Kopshti Botanik Afrikan

  Kirstenbosch Kopshti Kombëtar Botanik në Afrikën e Jugut ka reputacionin e

  Oh, Shipka!

  SHIPKA RIVERS Ivan Vazov, 11 Gusht 1877 Le ta mbajmë

  Magjia e Alsace

  Alsace është një zonë kufitare franceze me Gjermaninë dhe Zvicrën,

  Moti në Meteora, Greqi

  Meteora (Μετέωρα) - është një nga komplekset më të mëdha të manastirit

  Buxheti i hoteleve në Bavari, Gjermani

  Bavaria është një nga gjashtëmbëdhjetë shtetet federale të Gjermanisë. çdo vit

  Kori për burra në Kalofer

  Si çdo vit i Epifanisë, Kaloferians do të vishen

  Tempulli shkëmbor "Shën Petka" mbi Trun bën mrekulli

  Ka një në shkëmbinjtë sipër rrugës kryesore në Tran

  Quebec - perla e Kanadasë

  Jeta e përditshme në Quebec predispozon për një jetë argëtuese, paqësore dhe një epërsi

  Hotele me buxhet në Bergen, Norvegji

  Bergen, Norvegji Bergen, Norvegji

  Madhështia dhe bukuria e Alpeve Franceze

  Majat madhështore të mbuluara me dëborë të Alpeve Franceze janë frikë-frymëzuese

  Bergen, Norvegji - një pikturë përrallore

  Duke filluar nga malet madhështore dhe fjordat e famshme dhe

  Borovets

  Borovets, i njohur deri në mesin e shekullit të 20-të si Chamkoria, është


   Translate »